ראשי > פיתוח מנהלים > פיתוח מיומנויות וכישורי ניהול

פיתוח מיומנויות וכישורי ניהול

 

פיתוח מיומנויות וכישורי ניהול מוצע על ידינו באופן סדנאי.

אנו מציעים:

 • פיתוח מנהיגות מעצבת - פיתוח הכלים לביטוי של מנהיגות מעצבת, חוצה גבולות של תרבויות לאומיות וארגוניות. המנהיגות המעצבת מאפשרת למנהיג להניע את אנשיו באמצעות השראה, יחס ופיתוח אישי, גירוי אינטלקטואלי, ודוגמה אישית. באמצעות הסדנה יחשפו המשתתפים לתהליכי מנהיגות מרכזיים ויפתחו כלים משל עצמם להביא ליידי ביטוי את המנהיגות המעצבת שבהם.

 • ניהול תהליכי שינוי -  לתהליכי שינוי יש דינאמיקה קבועה משל עצמה. המשתתפים בסדנה ילמדו כיצד להכיר את השלבים השונים ומהם הצעדים הדרושים בכדי להצליח ולהתגבר על המכשולים הצפויים.

 • ניהול צוות - צוותים מאופיינים בשלבי התפתחות שונים. המשתתפים בסדנה יוכלו לזהות את שלבי ההתפתחות השונים של הצוות ולהתאים התנהגויות ניהוליות לקידום הצוות לתוצאות ואפקטיביות.

 • ניהול ביצועים - ניהול ביצועים דורש יכולות הנעה ובקרה במקביל, הבונות האחת את השנייה ולא פוגעות האחת בשנייה. המשתתפים יחשפו וילמדו את השיטות המקובלות והמתקדמות ביותר בניהול ביצועים.

 • בניית תוכנית עבודה  - רבים מתמודדים עם האתגר של הצבת יעדים ובניית תוכנית עבודה להשגתם. הסדנה תאפשר למשתתפים לרכוש את הכלים לבנייה נכונה ואפקטיבית של תוכנית עבודה, ברת מימוש, להשגת היעדים הארגוניים.

 • ניהול קונפליקטים - קונפליקטים יכולים להיות מניע משמעותי ומקדם, אך לעיתים קרובות יכול להפוך לבלם ואירוע הרסני. ניהול קונפליקטים נכון ובונה מאפשר למנהל להפוך את פוטנציאל הקונפליקט לפוטנציאל חיובי בונה ומשמעותי.

 • משוב והערכה - המשוב וההערכה הנם חלק בלתי נפרד מהמציאות הארגונית של ימינו. יחד עם זאת, על מנת שמשוב והערכה יהפכו להיות כלי הנעה וכיוון משמעותי יש צורך בהבנה, תרגול ואימון של כלים רלוונטיים. רבים נופלים לבורות ידועים של טעויות בהערכה ובמשוב וחבל. משתתפי הסדנה יוכלו להכיר ולהתנסות בכלים שיכולים להפוך את תהליך המשוב וההערכה למשמעותי ואפקטיבי.

 • הנעת עובדים - ישנן דרכי גישה שונות למקורות המוטיבציה של עובדים. לכל אחד מאיתנו נפתחות דלתות שונות, בהתאם לסגנון ומבנה אשיות. משתתפי הסדנה ילמדו להכיר את בסיסי המוטיבציה השונים ודרכי הגישה האופייניות אליהם, כמו גם את עצמם ואת מקורות המוטיבציה של עצמם. החיבור בין מקורות אישיים לעובדים הוא המפתח לבסוס תהליך הנעה פנימי ויציב עבור המנהל.

 • שיווק פנימי - שיווק חשוב גם ללקוחות פנימיים ולא רק כלפי הלקוחות החיצוניים. היכולת להביא לתודעה ולמודעות שירותים מוצעים, הישגים ופעולות  חשובות בתוך הארגון, בעיקר לאלו הרוצים למצוא את האינטגרציה בין פיתוח ארגוני לקידום אישי. כאשר נפגשים שני אלו, אנו פוגשים במנוע צמיחה רב משמעות ועוצמה. משתתפי הסדנה יוכלו ללמוד ולהתנסות בכלי המיתוג הפנימי ולגבש לעצמם כלים ואסטרטגיה לשיווק פנימי.

 • קבלת החלטות - קבלת החלטות הנה אחד התפקידים המשמעותיים של המנהל. המחקר לאורך השנים הצביע על טעויות נפוצות בתהליכי קבלת החלטות של מנהלים. סגנון קבלת ההחלטות משפיע רבות על המחויבות של העובדים להחלטה ועל איכות היישום. משתתפי הסדנה ילמדו להכיר כשלים נפוצים בקבלת החלטות, ויעסקו בקשר שבין תהליך קבלת ההחלטות לבין תהליך יישומן. 

 • ניהול זמן - רבים מהמנהלים מתמודדים עם עומס משימות ולחץ זמנים. היכולת לתעדף משימות על פני אחרות, לשלב בין ראיה לטווח ארוך עם כיבוי שריפות באופן מתאים היא היכולת לנהל את הזמן.  משתתפי הסדנה ילמדו ויתנסו במודלים שונים לניהול זמן אפקטיבי.

 • התמודדות עם מצבי לחץ - למצבי לחץ יש השפעה על כולנו. מסתבר שיכולות רגשיות, קוגניטיביות, מוטוריות ואחרות נפגעות מרמת לחץ מסוימת ואילך. שיטות שונות פותחו על מנת לאפשר הכלה גדולה יותר של מצבי לחץ ועל מנת לצמצם את הפגיעה של מצבים אלו בתפקודנו. המשתתפים ילמדו ויתנסו בשיטות מספר להתמודדות עם מצבי לחץ ויוכלו לגבש לעצמם את תמהיל ההתמודדות הנכון עבורם.

 • המנהל כחונך ומפתח - למנהלים השפעה משמעותית על הכפופים להם. פיתוח מיומנויות החניכה יכול לסייע לרבים מהמנהלים לגדל ולפתח את עובדיהם. מערכת יחסי חונכות יכולה לשפר תחושות הדדיות ולהביא לשיפור משמעותי בתוצאות. המשתתפים ילמדו ויתנסו בתהליך יצירת מערכת יחסי חניכה בהתאם למודלים השונים הקיימים.

 • פרזנטציה אפקטיבית - הקורס המעשי לאמנות המצגת (פרזנטציה)  בא לענות על צורך אמיתי בו נתקלים יותר ויותר אנשים אשר מגלים בדרך הקשה שעליהם לשכלל את אמנות הפרזנטציה שלהם כדי להתאים עצמם לדרישות העבודה והקידום מקצועי. הפרזנטציה הנכונה היא מיומנות חיונית אשר ניתנת לרכישה !
  משתתפי הסדנה ילמדו את הכלים והכללים ליצירת פרזנטציה אפקטיבית ויקבלו משוב על מאפיינים שונים בדרך הצגת נושא שיתנסו בו.

 
 

נושאים קרובים:

ליווי תהליכי שינוי

תגמול והנעת עובדים

פיתוח צוותי ניהול והנהלה

בניית ופיתוח צוותי משימה

 
 
           
 

אפשר לשלב גם

ü     סדנאות Out Door Training

ü      סדנאות פיתוח מיומנויות ניהול בעזרת לגו ומשחק

 
 
           
 

מאמרים:

Laying the Foundations for Effective Teamwork

תקשורת ארגונית תומכת תהליכי שינוי